Gervės plunksna


Pas mus išmoksite

Pirmą kartą mes, moterys bendramintės, susirinkome 2005 m. spalio mėnesį. Mus subūrė vienas tikslas – išmokti plastiškai judėti rytų šokių muzikos ritmais. Pirmoji mintis buvo – sportas, sveikata. Norėjome išjudinti savo sąnarius ir susikaupusias druskas, išmasažuoti nuo sėdėjimo sustingusi stuburą, norėjom moterims būdingo plastiškumo.

Vėliau mūsų daugėjo, pradėjome artimiau bendrauti ir susikūrė gražus moteriškas kolektyvas. Tapome klubu, formavosi klubo tradicijos. Vėliau paaiškėjo, kad mūsų deivių klubas gimdamas atsinešė ir savo vardą. Vadovė klubui padovanojo anksčiau savo veikloje naudotą „Gervės plunksnos“ pavadinimą. Jis prigijo ir tikimės, kad ir toliau mums neš sėkmę.

2006 m. gegužę mus maloniai nustebino kvietimas pašokti viešai – įvyko mūsų grupės pirmasis kolektyvinis pasirodymas, suteikęs ne tik tikėjimo savo jėgomis, bet ir paskatinęs su nauja energija ir toliau plėtoti savo veiklą. Dabar aktyviai dalyvaujame įvairiuose renginiuose, semiamės neįkainojamos ne tik kolektyvinės, bet ir asmeninės patirties. Kiekvienas išėjimas į sceną – tai skirtingų emocijų ir kiekvieną kartą – kitokių įspūdžių antplūdis.

Tačiau išmokti šokti nėra pagrindinis mūsų tikslas. Per šokį ir judesį mokomės pažinti savo kūną, jį pamilti ir gerbti.

Svarbiausia – judėjimo džiaugsmas, kūryba. Šokdamos mes išlaisviname savo jausmus, tobulėjame kaip asmenybės. Dalis klubo merginų ir moterų lanko šokius, kad sustiprintų sveikatą ir atsipalaiduotų. Jos teigia, kad po užsiėmimų jaučiasi kur kas geriau. Draugai ir artimieji pastebi akivaizdžius ne tik išorės bet ir vidinius mūsų pokyčius. Įgyjame pasitikėjimo savimi ir gyvenimo džiaugsmo.

Dabar kartu švenčiame gimtadienius ir kitas šventes, kartu leidžiame laisvalaikį. Vasarą organizuojame išvykas į stovyklas, keliaujame po įdomias vietas. Būdamos kartu dovanojam vienos kitoms geras emocijas, dalijamės mažomis moteriškomis paslaptėlėmis, mokomės iš naujo būti moterimis – jaunomis, šmaikščiomis, koketiškomis, mokomės mylėti ir gerbti save. Iš tiesų jaučiamės deivėmis!

Ir neužsisklendžiame tik savo rate. Savo patirtimi mielai dalijamės rengdamos šokių pamokėles ir paskaitas, organizuodamos temines šokių programėles norintiems paįvairinti savo šventes, per šokį atskleisdamos moteriškumo paslaptis būsimoms nuotakoms mergvakarių metu.

Vadovės žodis

Ir, vis gi, kas Kovo 8-oji mums?
Kiekviena šventė kartojasi. Vadinasi, tai ciklas – kai kažkas prasideda, vyksta ir baigiasi. Kaip ir kasmet – ši šventė laukiama ateina ir kažkaip praeina…
Nuo pat Visatos pradžios, viskas pasidalino į pliusą ir minusą, o tada prasidėjo…Didysis sprogimas, dalelių lėkimas per visą Visatą, žvaigždynų, planetų formavimasis, gyvosios gamtos atsiradimas. Pliusas ir minusas. Vyras ir moteris. Dvi lygios dalys pasaulyje, be kurios nebūtų nieko. Taigi, Kovo 8-oji – pusės visatos šventė. Ir kaip kiekvieno ciklo pabaigoje, na, jei pavėlavome – pradžioje – pamąstykime, o kaip gi mes puoselėjome šios pusės pasaulio dalelę – Moterį savyje?
Kas yra Moteris, moteriškumas?
Palyginkime moterį su gėle. Ji prasikals pro asfaltą, pro akmenį. Ir išdygs. Bet ji bus gležna ir lepi – nežydės, kol negaus meilės ir šilumos iš saulės, bučinių iš lietaus, nesubrandins vaisių, jei jos nepalytės drugelis.
Palyginkime moterį su gulbe. Ji – grakšti ir išdidi. Myli iki mirties. Jos nugarą nutūpia pūkuoti kamuoliukai – gulbiukai ir saugiai keliauja kartu per vandenis. Ji su tokia pat meile rūpinasi jau peraugusiais ją, pilkais, ištįsusiais, apspitusiais savo mamą, dar netapusiais tikromis gulbėmis savo lizdo paukštukais.
Palyginkime moterį su kate. Ji, kur tik gali lepinasi, ilsisi. Katė – grakštumo įsikūnijimas. Bet ji tampa aršia, kai gina savo kačiukus. Pati mieliausia su tais, kas ją myli, ir pati žiauriausia medžiotoja, kai reikia išmaitinti savo šeimą ar kovoti už save.
Palyginkime moterį su upe. Be krantų ji išsilietų, sruventų nesustodama savo vandenimis - energija, fantazija, kūryba. Ji išmaitina ištisus kaimus, daro derlingais laukus, išgriauna užtvankas, jei jos....labai trukdo. Ir kaip gera, kai upės krantai pasako: “brangioji, aš suprantu tave, tau to labai reikia. Bet stabtelk su manim, atsikvėpk, užsuk į mano užutėkį, prisisemk mano saulės spindulių. Ir tekėk toliau tokia pat nuostabi, neišsenkanti, pilna spalvų, netikėtų gelmių, mielų salelių, su savo puikiais gyventojais, kurie gyvena tavo dėka, ar kurie trumpam pas tave užsuka, kurie iš tavęs semiasi visko, ką tu gali duoti. Nenuilsdama ir nuostabi - tekėk...mano glėbyje.“
Brangiosios, sveikinu jus visas su šia gražia, pavasariška, moteriška švente. Linkiu susiplanuoti, kad kitai šventei galėtumėte pasakyti sau, ką nuveikėte savo – šios nuostabios, labai svarbios Pasauliui Moters labui?
 
Su meile, 
 
Inga 

„Gervės plunksnos“ pilvo šokių treniruočių atmintinė:

 • Apšilimas – svarbi treniruotės dalis. Nevėluojame. Pavėlavus, nežymiai prisijungiame prie visų.
 • Prireikus treniruotės metu išeiti į tualetą, išeiname tyliai, neatsiklausus.
 • Geriame skysčius visos treniruotės metu.
 • Kas neaišku, būtinai klausiame vadovės – tam mokytoja ir treniruotės reikalingos.
 • Treniruočių metu, kas neaišku, klausiame šokių vadovės, o ne šokėjų.
 • Vadovei pataisius vieną šokėją, visos pagalvojame:“gal ir man ši pastaba tinka“ ir, jeigu reikia pasitaisome.
 • Šokėjos kitų šokėjų klaidų netaiso. Tai daro mokytoja.
 • Treniruotės metu į tarpusavio pokalbius neįsitraukiame, gerbiame vadovę ir vienos kitas.
 • Norint pagerinti savo šokių rezultatus, galima paprašyti papildomų privačių pamokų.
 • Koncertuoti leidžiamos stropiausiai lankančios šokėjos, tik puikiai išmokusios šokį.
 • Treniruotės metu vadovės įterpti pokalbiai apie judesio naudą sveikatai, energetikai, psichologijai, rytietiško šokio filosofija ar panašiai - tai yra treniruotės dalis.
 • Vaidybos intarpai į treniruotę ar emocijų išraiškos elementai - tai yra treniruotės dalis.
 • Į treniruotę ateiname švarios, be blogų kvapų, laikomės asmens higienos, gerbiame vienos kitas.
 • Prieš treniruotę ir jos metu svaigiosios medžiagos nenaudojamos.
 • Telefonais treniruotės metu nesinaudojama.
 • Iš šeimos gydytojo atnešti medicinines pažymas, kad galite šokti.
 • Abonementas apmokamas pirmą mėnesio treniruotės dieną arba iki 10 mėnesio dienos, perspėjus mokytoją. Jeigu reikia, galime išrašyti sąskaitą-faktūrą.
 • Jeigu yra pastabų ar pageidavimų, puikių idėjų ir sumanymų dėl klubo veiklos ar jos pagerinimo maloniai jų laukiu po treniruočių ar el. paštu.

Šokis kūnui ir sielai

Rytietiški pilvo šokiai – tai moteriškumo simbolis ir kiekvienai moteriai jie dovanoja grožį, sveikatą, pasitikėjimą. Tobulėja moters kūnas ir dvasia.
 
Šie šokiai, išsilaikę tūkstantmečius, šiuolaikiniame pasaulyje atgimsta kartu su moters poreikiu suvokti savo tikrąją prigimtį, savo mistinį vaidmenį Pasaulio kūrime. Tai nėra sutapimas, nes būtent per šį šokį moteris gali išreikšti meilę, gimusią jos širdyje. Per kūną, užvaldytą muzikos, kalba jos siela.
 
Visos moterys - Rytų ir Vakarų - panašios savo noru būti gražiomis ir mylimomis. Kaip vakarietiškas pasaulis gręžiasi į Rytų senovinę išmintį, taip ir moteriškoji šio pasaulio dalis mokosi ypatingos kūno ir sielos judesių harmonijos, kuria  pasižymi rytietės.

Šokančios moters siela išsiskleidžia tarytum žiedas: viliojantis, kvapnus, pritraukiantis. Išryškėja kiekvienos moters individualumas. Jaunoms moterims pilvo šokiai padeda atsiskleisti, brandžioms – išsaugoti patrauklumą ir jaunatviškumą. Tai savęs pažinimo kelias per rytietiško šokio meną. Šiuolaikinei moteriai šie šokiai grąžina moteriškumą, išlaisvina ją nuo kompleksų.
 
Daugumai pilvo šokis – saviraiškos forma ir būdas emocinei būsenai harmonizuoti, atskleisti savo vidinį grožį, labiau vertinti ir mylėti save bei savo kūną. Moteris, jei tik moka valdyti, gali būti nuostabi tame fiziniame kūne, kurį jai davė gamta.
 
Pilvo šokiai – geriausias būdas suderinti fizinį krūvį su malonumu. Šokant gerėja laikysena, kūno tampa plastiškesnis, tobulėja jo linijos. Amžius, kūno sudėjimas bei fizinis pasirengimas šiam šokiui neturi įtakos. Kiekviena moteris gali rinktis savo šokio stilių, priklausomai nuo jos temperamento, fizinio pasirengimo ar nuotaikos.

Moterys stebėtinai keičiasi, ir ne tik išoriškai. Užgimsta džiaugsmas ir meilė visam pasauliui, šokis padeda įveikti stresą, suteikia pasitikėjimo savimi. Pilvo judesiai taip pat gerina virškinimą, masažuoja vidaus organus ir padeda organizmui šalinti šlakus. Aktyviai sukant klubus stiprėja raumenys, gerėja žarnyno darbas, kartu ir veido spalva. Ypač jie palankiai veikai stuburą, nugaros ir pilvo raumenis. Tai puikus būdas atsikratyti depresijos ir pagerinti nuotaiką, atsipalaiduoti.
 
Pilvo šokiai suteikia nepakartojamą judėjimo malonumą, gyvenimo džiaugsmą, iš kurių gimsta harmonija – su savim, savo kūnu ir supančiu pasauliu. Svarbu pajausti savo kūną, įsiklausyti į jį, mėgautis judesių grakštumu. šių šokių pagrindas – ritmingi pečių, klubų ir pilvo raumenų judesiai. Apjungę savyje galingą ir gyvybingą kūno judesių energiją bei užkrečiančią rytietiškos muzikos ritmą, pilvo šokiai dovanoja ne tik estetinį pasitenkinimą, bet ir sveikatą.
 
Šio šokio menas, kurio ištakos siekia gilią senovę, atspindi seniausius vaisingumo, gerovės ir meilės kultus. Pilvo šokiai – tai himnas moteriai, jausmingumui, motinystei. Tai gyvenimo šokis, laukiant naujos gyvybės atėjimo iš pačios švenčiausios vietos – moters isčių, pilvo slėpinių.
 
Bet koks šokis yra pokalbis, dialogas su pasauliu. Ir ypač moteriškasis šokis. Šokdama, bendraudama su pasauliu, moteris įsijaučia į gyvenimo bei gamtos ritmą ir susiderina su juo. Taip moteris išsilaisvina iš nereikalingos įtampos, prisipildo džiaugsmo ir ramybės, pasijunta saugi.
 
Pilvo šokiai – tai moters pokalbis su savo kūnu per gracingus judesius, tai raktas suvokti ir pažinti save kaip moterį, laisvą, džiaugsmingą, atsiveriančią gyvenimui, meilei ir kūrybai.
 
Per tik šiam šokiui būdingus judesius moteris gali daug sužinoti apie save, netgi atskleisti ir pašalinti paslėptas psichologines problemas. Lankstumas šokyje švelnina ir charakterį: švelnūs ir plastiški judesiai išmoko lengviau bendrauti su žmonėmis, o judesių laisvumas – tai kelias vidinės laisvės link.

Jolanta

Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com