Souls


Pas mus išmoksite

Visi mes mėgstam svajoti. O dar labiau – jaustis laimingais, mylinčiais, mylimais… Kartais mus aplanko gerumo akimirkos, kuomet mintyse pradedi šokti – tarsi skrajotum danguje, prie krūtinės spausdamas brangiausią, mylimą, o gal – visą Pasaulį?… Tarp širdies ir sielos plevena šis jausmas – branginti nuostabią akimirką, išgyventi ją iki galo…

Šokis yra kūryba, mūsų vidaus gyvenimo išraiška. Ir jos paieška. Jame telpa saviraiška ir saviieška, pramoga ir tobulėjimas, mokymas ir mokymasis, estetika ir psichologija, komunikavimas ir meditacija, nuostabus laiko praleidimo būdas ir atradimas, davimas ir dalijimasis. Mes šokyje atradom save, suradom vienas kitą, o tada – ir visą Pasaulį.

“Souls” (anksčiau – „Bachata Souls“) – sceninis Giedrės ir Šarūno Kondratų bei jų įkurtos šokių studijos (VšĮ „Ellas y ellos“) vardas. “Souls” bene vienintelė Lotynų Amerikos ir Afrikos šokių mėgėjų studija Lietuvoje, kurios pirminis tikslas yra ne komercinis – gydyti šokiu. Geru pavyzdžiu čia galėtų būti socialinis projektas „Gyvenk lyg šoktum“, vykdomas kartu su UAB „Palink“ – šokių pamokos senjorams.

„Souls“ šokių studija Lietuvoje moko nuo 2009- ųjų pavasario. Poros į Lietuvą atvežtas social dance virusas sparčiai populiarėja.

Vėsiuoju metų periodu šeštadieniais organizuojame ŠVIESOS BLYKSNIUS. ŠILTUS VAKARUS. „Artotekoje“, Vilniuje ir Kaune „Basse studijoje“. Atšilus orams, beveik visą vasarą penktadieniais išeiname šokti po žvaigžėtu vasaros dangumi – Geležinio Vilko kavinėje, Vilniuje (K. Sirvydo parkelis) ir Kaune (greitai). Vakarų metu vyksta skirtingos šokių pamokos ir social dancing – bendravimas šokant.

Ką bedarytume, kur bebūtume – mokomės gyventi KITAIP: šypsotis, svajoti, padaryti kažką neįprasta, nepaprasta, nustebinti save atradimu, jog RIBŲ IŠ TIESŲ NĖRA. Mes jas patys sukuriame – taip tariamės save apsaugantys… Iki vieną dieną narvelis nebeišlaiko galingai tuksinčios Paukščio širdies ir mes išskrendam. Iliuzija gyvena trumpai. Patogiai jaustis kada nors tampa banalu, norisi iššūkių, mus užvaldo gyvenimo ir gyvybės jėga. Tai, ko labiausiai trokštame, dažniausiai ilgiausiai atidedame. Sunkiausia pripažinti, jog įmanoma yra viskas. Su šiuo žinojimu ateina atsakomybė.

Bet kuomet aplink giminingos sielos – gera ja dalintis ir džiaugtis. Nuo 2012 metų rudens Sielų jau daugiau – užaugome! Kaune atsidariusiame “Souls” filiale svečiuose Jūsų laukia Giedrė ir Rytis, Vilniuje pajėgas papildė Aliona su Edvardu. Visi kartu kuriame gyvenimą be ribų. Iš sielos ir širdies, iš svajonių ir žinojimo, jog jos išsipildo.

Pradėję savo istoriją nuo bachatos, „Souls“ (anksčiau – „Bachata Souls“) rado ir kitus nuostabius šokius, puikiai derančius prie šiandienos visuomenės troškimo atrasti vis naujų ir įvairesnių socializavimosi būdų. Tai Afrikietiška kizomba, semba ir Kubietiška salsa, bolero, Dominikietiška merengue.

“Souls” keturis metus iš eilės organizavo tarptautinius socialinius, kultūros, mėgėjų, atlikimo meno, tarpdisciplininius ir švietimo projektus Lietuvoje bei užsienyje. Renginių tikslas – ugdyti pozityvų mąstymą, kurti sveikatingą ir kūrybingą laisvalaikį per savirealizaciją ir bendravimą. Nuolatiniais projekto draugais ir rėmėjais ja ekstravagantiškoji daininkė Rasa Kaušiūtė, perkusininkas ir multiinstrumentalistas, kompozitorius Tomas Dobrovolskis, nuolatiniai TV šokių projektų dalyviai – Gintarė ir Tomas Slausgalviai, Deividas Meškauskas, Karina Eremian, aktorė Ineta Stasiulytė, Flamenco šokių grupė „Solea“, Lietuvos Flamenco Institutas, Vakarų Afrikos melodijas ir ritmus atliekantis kolektyvas „Africa Foli“.

Keturis metus iš eilės „Souls“ šokių studijos organizuoti kasmetiniai tarptautiniai Afrikos ir Lotynų Amerikos kultūrų festivaliai gavo tarptautinį pripažinimą ir yra laikomi vienais geriausiai organizuotų ir aukščiausiu intruktorių profesionalumo lygiu bei menine ir socialine programa pasižyminčių šios šokių krypties festivalių Pasaulyje.

Nuo 2012 metų galo “Souls” išsigrynino fokusą ir šiuo metu organizuoja dvasinio švietimo ir savigydos šokiu bei kitomis Šviesos terapijomis savaitgalius su svečiais iš Lietuvos ir užsienio. Sumažinus renginių apimtis, pakeitus pobūdį, atmosfera tapo labiau kamerinė, dvasiškai intymi, išsigrynino auditorija.

„Souls“ veda šokių ir šokių terapijos užsiėmimus užsienyje vykstančiuose šokių festivaliuose, “terapiniuose savaitgaliuose”, atlieka parodomąsias programas.

“Kuomet šoki, tu pats tampi šokiu, tampi tau skambančia muzika, tu ir Siela, besidalinanti su tavim šia ypatinga akimirka, tampat VIENA.

Du šokiai tavo Sielai – taip mes vadiname Kizomba ir Bachata. Jausmingas flirtas ir dvasinis intymumas. Abu jie gimė skirtingose šalyse: Dominykos Respublikoje ir Žaliojo Iškyšulio saloje Afrikoje. Dvasinis ir muzikinis turinys juose skirtingas, tačiau abu šokiai turi nepaprastą gydomąją galią.

Bachata sklidina rožinio meilės visam, kas gyva, jausmo, joje daug Saulės šviesos, vasaros pievos, kurioje sklando margaspalviai drugiai. Šokdamas gali pajusti juos kutenančius tavo pilvą. Visi šį jausmą atpažįstam – tai įsimylėjimas.

Kizomba tuksi tavo žalioje širdyje. Ji sujungia mus su mūsų Siela ir išveda į keliones po vidines erdves ir kitus Pasaulius. Tai šokis – meditacija. Jo dažnis pakylėja mus į Šviesą ir sujungia su Dieviškąja Esatim. Šiam šokiu reikia subręsti, jis atneša į gyvenimą radikalius pokyčius, kuriems reikia būti pasiruošus.”

Video


Mus rasite


Vilnius

Strazdelio 1, (ARTOTEKA)

8 603 57776, 8 656 77269

bachatasouls@gmail.com, souls4onelove@gmail.com

Kaunas

Laisvės Al. 59 B

8 606 86569

Rytis@love.com

Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com