Tomo Petreikio šokių studija


Tomo Petreikio šokių studija pirmoji atkurtoje Lietuvoje pradėjo populiarinti pramoginį šokį kaip poilsio ir bendravimo būdą.
Idėją išmokyti žmones šokti pasilinksminimo vakaruose ir pokyliuose pradėjome įgyvendinti 1990 m., kai T. Petreikis subūrė pirmuosius penkiasdešimt moksleivių, studentų ir dirbančiųjų. Augant susidomėjimui pramoginiu šokiu ir pageidaujančių mokytis šokti skaičiui, studija išsiplėtė. Šiuo metu dešimtyje salių penkiasdešimtyje grupių šoka apie 1000 jaunimo ir suaugusiųjų. Sulaukiame entuziastų iš Kauno,Utenos,Ukmergės, Šalčininkų,Trakų ir kitų miestų. Per 22 gyvavimo metus studijoje išmoko šokti apie 30 tūkstančių įvairaus amžiaus žmonių.
Šokių mokymas remiasi Tarptautinės šokių mokytojų profesionalų sąjungos parengta Pasauline šokių programa, kurią sudaro 10 pramoginių šokių: lėtas valsas, tango, lėtas fokstrotas,Vienos valsas, kvikstepas, samba, čia čia čia, rumba, pasadoblis ir džaivas Mokome ir kitų populiarių šokių: salsos, bachatos, svingo, merengue.
Mokymo metodikai didelę įtaką turėjo D.Britanijos šokių mokytojų patirtis. Atsižvelgdami į šokių pasaulio vystymosi tendencijas bei šokančiųjų poreikius siūlome nuolat atnaujinamas įvairaus sudėtingumo mokymosi programas: nuo pradedančiųjų, kurių tikslas išmokti šokti pokyliuose, iki kelių lygių medalininkų programų tiems, kas siekia tobulėti, dalyvauti konkursuose.
2006 m. rugsėjo mėnesį startavo linijinių šokių grupės, kurios turėjo didžiulį pasisekimą. Linijos šokių kursus jau yra baigė virš 700 žmonių. Studijos mokytojai pagal Pasaulinę šokių programą dirba vaikų darželiuose ir mokyklose. Darželinukams bei pradinių klasių moksleiviams yra parengta 5 pakopų šokių mokymo programa. 4-6 metų vaikai mokosi populiarių šokių: valso, čia čia čia, lėto valso, rokenrolo, polkos, moksleivių programa pasipildo kvikstepu, džaivu ir rumba. Išmokę tam tikros pakopos programą vaikai dalyvauja šokėjų atestacijose bei šokių konkursuose Lietuvoje ir Latvijoje. Moksleiviams organizuojamos vasaros šokių stovyklos. Šokių mokymas – tik dalis studijos veiklos. Kiekvieną penktadienį kviečiame į šokių vakarus, kur galima smagiai praleisti laiką – pasišokti, susipažinti ir pabendrauti su pramoginių šokių mylėtojais. Populiarūs tradiciniai studijos renginiai: šokių pokyliai, karnavalas, medalininkų atestacijos ir konkursai.Ypatingo susidomėjimo kasmet sulaukia Didysis šokių pokylis, kuriame linksminasi apie 500 žmonių, bei Tarptautinis medalininkų konkursas. 2006 m. organizavome Europos medalininkų čempionatą. Šiuose renginiuose svečiavosi ir demonstravo šokius pasaulinio lygio žvaigždės: Mirko Gozzoli ir Alesia Betti, Michael Malitowski ir Joana Leunis, Fulbert Alexandre ir Carnevali Alice, Massimo Giorgianni ir Alessia Manfredini, Victor da Silva ir Hanna Karttunnen.
Mūsų šūkis ŠOKTI IŠMOKSTA VISI remiasi ilgamete šokių mokymo patirtimi, ištobulinta metodika, atvirumu naujovėms, mokytojų profesionalumu.
Kviečiame įsijungti į šokančiųjų gretas ir tikimės, kad laikas, praleistas mūsų šokių studijoje suteiks jums daug džiugių, nepakartojamų akimirkų.

Šokių partneris

Pramoginiams šokiams šokių partneris būtinas. Dažniausiai į pirmą šokių pamoką ateinama poromis, tačiau ne visuomet. Dalis porų susiformuoja pirmų pamokų metu. Visgi geriau šokių partnerį susirasti iš anksto.

Avalynė

Atvykus į pramoginių šokių pamoką, siūlome persiauti patogia avalyne lanksčiu plonu (geriausiai - odiniu) padu. Netinka sportinė, storapadė avalynė. Galime rekomenduoti bei padėti įsigyti specialią šokių avalynę.

Apranga

Pradedančiųjų grupėse fizinis krūvis nėra didelis, todėl persirengti nebūtina. Tačiau, kad Jūs jaustumėtės gerai, rinkitės patogius, judesių nevaržančius drabužius.

Pirma pamoka

Į pirmąją pamoką atvykite truputį anksčiau, kad spėtumėte užsiregistruoti ir pasiruošti užsiėmimui. Pirmos pamokos metu susipažinsite su šokių mokytoju, šokių grupės nariais, išbandysite 3-4 skirtingų stilių šokius. Jei nuspręsite kitąkart nebeatvykti, už pirmą pamoką mokėti nereikės.

Patarimai poroms


Leiskite šokių mokytojui Jus mokyti, t.y. nekritikuokite savo šokių partnerio. Tai nemaloniai nuteikia, blaško dėmesį, trukdo susikaupti. Šokių mokytojas tikrai pastebės klaidas ir pasistengs, kad jos būtų ištaisytos.

Svarbu ne tai, kiek žingsnių mokate, bet kaip juos atliekate. Juk Jūs gerus šokėjus atpažįstate ne iš to, kiek daug žingsnių jie demonstruoja, bet iš to, kaip jie šoka. O kad išmoktumėte gražiai judėti, reikia laiko. Tad nusiteikite nuosekliam procesui, kurio metu bus daug kartojimo. Tačiau po 4-5 mėnesių jau galėsite šokti savarankiškai.
Kaskart, kai mokysitės naują judesį, Jūs pereisite šiuos etapus:

        a.  Susipažinsite su žingsniais.

        b.  Vis labiau suvoksite, kaip atlikti judesį, bet kūne ar poroje dar jausite nepatogumą, nerangumą.
        c.  Žingsnius atliksite lengvai ir gražiai, bet vis dar galvosite, ką ir kaip šokti.
        d.  Žingsnius atliksite natūraliai, lengvai, patogiai, daug negalvodami. Šį lygį pasieksite po ilgesnio laiko tarpo ir nemažo sušoktų kilometrų skaičiaus.

Poroje vyro pažanga visuomet yra lėtesnė, nei damos, nes vyras ne tik atlieka šokio žingsnius, bet ir veda šokį. Damos, būkite kantrios ir nesitikėkite visko iš karto.

Nepraleiskite šokio pamokų, o pramokę šokti lankykite šokių praktikas, dalyvaukite šokių vakaruose. Tai gerokai paspartins Jūsų pažangą.

Video


Mus rasite


Vilnius

Dukštu g. 30

Vilnius

Justiniškiu g. 43

Vilnius

Linkmenu g. 8

Vilnius

Kalvariju g. 87

Vilnius

Kazliškiu g. 4

Vilnius

A. Juozapaviciaus g. 12

Vilnius

Antakalnio g. 120

Vilnius

S. Konarskio g. 27

Vilnius

Konarskio g. 34

Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com