Krumping


SALSA&BACHATA PRADEDANTIESIEMS

Šokių studijos

Krumping‘as yra Amerikoje paplitusi gatvės šokio atmaina, kurioje dera laisvi, ekspresyvus, perdėti ir labai energingi rankų, galvos, kojų, krūtines judesiai. Žodžio „krump“ šaknies raidės atitinka pirmąsias žodžių junginio didingos garbės radikaliai išaukštinta karalystė raides. Jaunuoliams, atradusiems krumping’ą, šokis buvo galimybė pasitraukti iš gaujų gyvenimo ir nieko nežalojant teigiamai išlieti savo pyktį, agresiją ir susierzinimą.
Krumping’as tapo hip-hop’o šokio dalimi. CBS naujienos krumping’o intensyvumą lygina su rokerių mosh pit’u (kai jie šokinėja, trankosi ir pan.).
„Krumping’as slypi ne žmogaus judesiuose ar charakteryje. Jis slypi širdyje. Jis gimsta su jausmais. Tu turi į visa tai pasinerti. Tai daugiau nei rankų „mėtymas“ ar trypimas pagal taktą. Jis turi iš kažkur atsirasti.“
Ceasare „Tight Eyez“ Willis; Krump Kings
Krumping’as atsirado pietų centriniuose Los Angeles’o getuose devintame šio dvidešimto amžiaus dešimtmetyje. Šokis susideda iš trijų pagrindinių judesių: rankų mostai, staigūs krūtines judesiai ir trypčiojimas kojomis. Krumping’as retai choregrafijuojamas. Šokis dažniausiai atliekamas laisvu stiliumi (improvizuojama) ir ne pasirodymų metu, bet taip vadinamų „kovų“ bei „grupinių pasirodymų“ metu. Krumping’as stilistiškai skiriasi nuo kitu hip-hop’o stilių, tokiu kaip „b-boying“ ar „turfing“.
Krumping‘as yra labai agresyvus, tačiau optimistiškas šokis, kuriam būdinga mažai tikslių judesių, daug improvizacijos ir labai greita muzika.
Iš esmės, tokie šokai kaip krump, turfting, popping, b-boying ir mimeing dalinasi bendru pagrindu, įskaitant jų gatvės pradžią, improvizacijų natūralumą ir „kovas“ tarpusavy. Šis bendrumas suburia šiuos stilius po hip-hop‘o šokio skėčiu.

http://andriusriauba.blogspot.com/search/label/Straipsniai

Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com