Locking


SALSA&BACHATA PRADEDANTIESIEMS

Šokių studijos

Locking istorija (pagal Greg „Cambellock Jr“ Pope)
Locking arba Campbellocking – tai šokio meno forma kuri remiasi improvizuotais judesiais pavadintais „Locks“. Ankstyvaisiais 1970-taisiais šokis sukurtas Don Campbell Los Andželo naktiniuose klubuose. Šis šokis ir subkultūra buvo greitai pamėgta ir tapo aštriausia naujiena televizijos laidoje „Soul Train“. Tuo metu atskiri šokėjai atlikdavo „Lock“ ir „Point“ judesius kartu su rankų sukiniais bei plojimais. 1972m. „Go-Go Brothers“ (Tony ir Buddy) kartu su Original Skeeter Rabbitt susibūrė į grupę ir pristatė pirmą sinchronišką „Locking“ pasirodymą, kuriame komiškai interpretuodami judesius šokėjai šoko sustatytus sinchroniškus šokius. Šie unikalūs pasirodymai vykdavo didžiosiose arenose ir mažose aukštųjų mokyklų salėse.
 Vėlyvais 1972-aisiais, 1973-ųjų pradžioje Scooby Doo ir Campbellock Jr. kartu su „Go-Go Brothers“, Original Skeeter Rabbit ir moteriškosios lyties „Locking“ šokėjomis Arnetta Johnson, Fredy Maxie ir Lorna Dune subūrė pirmą mišrią „Locking“ grupę „Creative Generation“. Ši grupė pasirodydavo bei gastroliuodavo kaip „Legendary Watts Writers Workshop“ nariai, jie nuolat mokėsi bei patys mokė šokti kitus.
 Vėliau, tą vasarą, Don Campbell subūrė ir pristatė grupę „The Lockers“. Tai buvo viena dinamiškiausių bei įtakingiausių grupių šokių istorijoje, sudaryta iš geriausiai improvizuojančių ir geriausiai sustatytus šokius atliekančių šokėjų.
Grupę „The Lockers“ sudarė Don Campbell, Greg Cambellock Jr., Slim Robot, Fred „Rerun“ Berry, Fluky Luke, įžymioji choreografė Toni Basil ir jaunasis talentas Adolfo „Shabba Doo“ Quinones. „Locking“ meno forma buvo atskleista pasauliui. Per visą grupės „The Lockers“ gyvavimo laikotarpį prie jų prisijungė ir kartu gastroliavo daugybė kitų puikių šokėjų.
Ankstyvuoju šokio formavimosi laikotarpiu kūrėsi ir kitos gatvės šokių grupės, tokios kaip „33RPM“ ir „Ghetto Dancers“. Jas sudarė skirtingi „Locking“ bei kitų gatvės šokių šokėjai. Šis šokio fenomenas sklido iš pačių Los Andželo gelmių į jo priemiesčius ir po visą šalį. Tuo metu įvairios grupės, šokėjai, jų vadybininkai tiesiog užtvindė scenas „Locking“ šokiu. Kai kurie tai darė dėl to, jog buvo pakerėti šio šokio, kiti iš meilės ar pagarbos jam. Tačiau buvo ir tokių, kurie tiesiog ignoravo šokio pagrindus ir savanaudiškai troško išnaudoti jo populiarumą. Tokie šokėjai ir grupės buvo pavadinti „Slop Lockers“. Šios grupės ir atskiri asmenys, pajutę sėkmės skonį greitai panoro išnaudoti ne tik „Locking“ šokį kaip meno formą, bet ir visą jo kultūrą bei šaknis. To pasekoje atsirado daug pervadintų žingsnių ir judesių, nuplagijuoti ištisi šokiai. Daugelis taip niekada ir neišmoko pagrindinių šios subkultūros taisyklių, viena kas jiems pavyko, tai perdirbti, pasinaudoti ir pasipelnyti iš „Locking“.
Iki 1975m. ši meno šaka labai išsiplėtė. Vėlyvais 1970-aisiais išsiskirsčius autentiškai šokėjų grupei „The Lockers“ įvyko jos reformacija subūrusi naujosios kartos šokėjus. 1980-ųjų viduryje prie grupės prisijungė tokie senosios mokyklos šokėjai kaip „Alpha“ Anderson, Lewis Green „Deputy“, Lionel Douglas „Big D“.
http://andriusriauba.blogspot.com/2009/12/locking-istorija-pagal-greg-cambellock.html

Video pasirodymai


Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com