Reggaeton


SALSA&BACHATA PRADEDANTIESIEMS

Šokių studijos

Reggaeton – šokių muzika, atsiradusi Puerto Rike ir nuo 1990 metų tapusi labai populiari tarp Lotynų Amerikos jaunimo bei išplitusi po visą Šiaurės Ameriką ir Europą. Pirmieji lotynų amerikiečių reggae įrašai buvo padaryti 70-ais metais Panamoje. Tai itin seksualus Lotynų Amerikos šokis vedamas „reggaeton“ muzikos stiliaus. Dažniausiai šokamas po vieną, jis yra vienodai populiarus tarp merginų ir vaikinų.
Jamaikos emigrantai, atvykę į Panamos kanalo statybą, atsivežė kartu ir reggae muziką. Tokie artistai, kaip El General, Nando Boom, Chico Man, Rene Renegado, Black Apache parodė pagarbą pirmiesiems šios šalies raggamuffin didžėjams. Šis žanras atkeliavo kartu su Jamaikos gyventojais, dirbusiais prie Panamos kanalo dar XX amžiaus pradžioje.
Reggae – tai ne tas pats, kas reggaeton. Terminas reggaeton sugalvotas Puerto Rike. Jis įvardina specifinį mišinį. Nuo to laiko reggaeton daugelio bendrijų, tokių kaip New York’s Latino ir Black Hip Hop dėka, tapo internacionaliniu judėjimu.
Reggaeton (taip ir tariamas – regeton, akcentuojant TON) – Jamaikos reggae ir dancehall muzikos, o taip pat tokių lotynų amerikiečių ritmų, kaip bomba ir plena, o taip pat hip-hop, muzikinis mišinys. Muzika kombinuojama su ispanišku arba spanglish (anglų ir ispanų kalbų mišinys) rečitatyvu.

ISTORIJA
Specifinis reggaeton stilius atsirado Puerto Rike. Visą aštuntąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, puertorikiečių reperis Vico C įrašinėjo ispanišką hip-hop muziką savo šalyje. Jo įrašai kasetėse – hip-hop ir reggae mišinys ir padėjo atsirasti pirmiesiems reggaeton garsams. 90-aisiais reggae populiarumas Puerto Rike sumažėjo. Tai siejama su išaugusiu ragga muzikos iš Jamaikos importo populiarumu. Paprastai Jamaikos ragga žodžius versdavo į ispanų kalbą ir dainuodavo pagal originalią melodiją.
Dešimtmečio viduryje puertorikiečiai atrado savo nuosavą ritmą su aiškiai pasireiškiančiu hip-hop ir kitais stiliais. Ši muzika tapo pirmaisiais reggaeton trekais, kurie iš pradžių vadinosi „under’ – mažybinis nuo „underground“. Reiškinys „under“ paplito, kai puertorikiečių ir kubiečių stiliai susimaišė su jamaikiečių reggae. Bėgant metams žanras kito ir buvo pavadintas melaza.
Netikėtą proveržį padarė jamaikietis artistas Shabba Ranks, kuris 90-ais išleido treką Dem Bow. Dainos ritmas ir taktas tapo galutine sąlyga žanro vystimuisi. Tuo metu žanrą pradėjo vadinti Dem Bow. Pavadinimas reggaeton buvo pradėtas naudoti tik 90-ųjų viduryje (1994-1995 m.). Dem Bow ritmas tapo pagrindiniu žanrą apibūdinančiu akcentu.
Šiandien šis žanras klesti visoje Lotynų Amerikoje. Reggaeton vystėsi ir išpopuliarėjo dėka tokių prodiuserių, kaip DJ Playero ir DJ Nelson. 90-ųjų viduryje tokie albumai, kaip Playero 37 (nuo kurio prasidėjo Daddy Yankee populiarumas) ir The Noise 5 ir The Noise 6 buvo labai populiarūs Puerto Rike ir Dominikos Respublikoje.

Video pamokos


Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com