Rumba


Prieš pradedant kalbėti apie rumba, atsigręžkime į jos istoriją. Šis muzikos ir šokio stilius gimė Kuboje 19 amžiuje, kaip afrikiečių ir ispanų kultūrų sąveikos rezultatas, tai yra susimaišius įvežamų į salą vergų kultūrai su ispanų kolonistų kultūra.
Su afrikiečiais Kuboje atsirado ir jų tradicinės religijos. Santerijos (afro-kubietiškos religijos), krikščionybės ir afrikietiškų kultų šokiai ir muzika įkvėpė rumbai gyvybę ir tapo jos pagrindu. Jų dėka šiuo metu mes galime sutikti rumboje tokius judesius, kaip yakotá, cha cha lokafú. čia reikia išskirti vieną iš santos (šventųjų) – Changó, kadangi jis yra būgnų šeimininkas, o savo kūno judesiais jis sugeba užkariauti bet kurią moterį.
Rumba atsirado Kubos neturtingųjų kvartaluose. Kiekvieną šeštadienį solar kaimynai susirinkdavo kartu, kad pasinerti į šį šokį ir tokiu būdu užmiršti savo ir liūdesį ir bėdas. Rumbos ritmo grojimui jiems pakako el cajón menor, el cajón mayor, šaukštų, puodų ir svarbiausia – las claves. Dainų turinys buvo nukreiptas į socialines temas: žmonės reiškė savo protestą prieš tuometinę valdžią (JAV vyriausybę), na ir be abejo pagrindinė tema rumboje buvo meilė mulatėms.

Galima išskirti tris pagrindinius rumbos variantus:
yambú – porinis šokis su palyginti lėtais ir ramiais judesiais, jį daugiausiai šoka pagyvenę žmonės;
guaguancó- porinis šokis, kuriam būdingi greiti, staigūs, ekspresyvūs judesiai ir vacuna elementas, simboliškai vaizduojantis vyro norą užvaldyti moterį;
columbia- solinis vyrų šokis. Atlikėjas atlieka sudėtingus elementus, akrobatinius triukus, demonstruodamas savo šokimo sugebėjimus. Dabartiniu metu šis šokis žinomas visuose kontinentuose. Iš pradžių jis atėjo į kabaretus, o po to į televiziją. Dar yra balinė (pramoginė) rumba, bet ji skiriasi nuo autentiško kubietiško varianto iš esmės.

Video pasirodymai


Video pamokos


Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com