Vienos valsas


Vienos valso istorija

Vienos valsas buvo įtrauktas į 1816 metais į pokylio, kurį Londone rengė Princas Regentas programą. Tikrų valsų muzika pasirodė Vokietijoje. Ryšys tarp Valso ir Voltos lieka neaiškus, išskyrus tai, kad vokiškai “waltzen” taip pat reiškia “suktis”. Kad galėtų suktis vienas apie kitą, partneriai turi laikytis arčiau vienas kito. Dėl to daugelis šį laikė šokį amoraliu. Daugelis žmonių maišo lėtajį valsą su vienos valsu.

Visame pasaulyje yra tik du populiarūs šokiai 3/4 taktu. Tai Vienos valsas, dar vadinamas greituoju, ir lėtasis valsas.

Žodis valsas kilęs iš vokiško žodžio waltzen, ir reiškia sukimąsi. Šokis taip pradėtas vadinti tik septyniolikto šimtmečio pabaigoje. Nors pačio šokio užuomazgų randama net dvyliktame amžiuje. Jis atsirado iš Alpių kraštuose šoktų sukimosi ir piršlybos šokių. Dabartinė uždara poza ir sukimosi figūra tuomet buvo baigiamojo šokio dalis. Nors šis šokis įvairiais laikotarpiais buvo draudžiamas ir laikomas pernelyg „laisvu“, jis paplito visoje Vokietijoje. Vėliau jį perėmė Paryžiaus ir Londono aristokratai. Tačiau ši šokio forma vėliau nunyko ir aristokratai gryžo prie šokimo vaikštant.

1770 metais šokis atgimė, o tuometisnis publicistas Ernas Moricas Arndas taip aprašė 1790 metais matytą šokį „Visi aistringai mėgsta šį valsą<…>Iki šiol juo negali pasisotinti akys ir širdys“. Šis šokis nusistovėjo devynioliktame amžiuje, po to, kai susirinkę Europos kunigaikščiai ir politikai aptarė naują tvarką po Napoleono karų. Tai kad valsas patiko aristokratams rodo, kad keitėsi požiūris į gyvenimą. Galima sakyti, kad 1812 išryškėjo pirmieji šiuolaikinio šokio pradmenys – dabartinis susikabinimas atsirado šokant valsą sąlėse. Tai sukėlė milžinišką protestų audrą tuo metu, tai buvo laikoma ištvikavimu.

http://www.dancingsteps.lt/modules/sections/index.php?op=viewarticle&artid=10

Video pasirodymai


Video pamokos


Prisijunkite prie DanceAll NY Salsa šokėjų būrio.

Rašykite grete.petkeviciute@gmail.com